Cytat


Pasja - podmuch szczęścia pozwalający się uwolnić ze stalowego uścisku szarej, ponurej codzienności.

O mnie

Moje zdjęcie
Hafciarka zołza - na dodatek wredna, bezkompromisowo tępiąca hafciarskie badziewie i wiedząca czego chce.. zakręcona na punkcie krzyżyków od dawien dawna, cierpiąca na hafciarskie ADHD - ciągle ją nosi i nie potrafi usiedzieć przy jednym projekcie dłużej niż tydzień, stawiająca krzyżyki w tempie, którego mistrz Formuły 1 by się nie powstydził - szczególnie w czasie urlopu, podobno to wszystko dzięki turboigle... kiedy ktoś jej nadepnie na odcisk bierze miotłę, na której na co dzień lata, i goni delikwenta, gdzie pieprz rośnie...

1927. Słonecznik odsłona 37

 To jeszcze stara bo ubiegłotygodniowa odsłona mojego słonecznika, którą na szybko pokazuję, bo kompletnie zapomniałam o publikacji posta...

Tylko uważny obserwator zauważy różnicę 
Czytaj dalej...

1926. Sampler odsłona 5

 Wykradając chwile na krzyżyki w ubiegłym tygodniu zabrałam się za sampler, który leżał od lipca. 

Teraz przybył kolejny fragment a na liczniku przekroczyłam 50 procent. 

Muszę się spiąć jeśli chcę go skończyć do końca roku, tym bardziej, że kusi kolejny, który chciałabym zrobić na lnie... 


Czytaj dalej...

1925. Słonecznik odsłona 36

 Tak to już jest w tym roku, że słonecznik dominuje na blogu. 

Wszystko przez systematyczność, bo co tydzień powstaje wymagane regułami zabawy 358 krzyżyków (po podziale na ilość tygodniu w roku tyle wyszło). 

Czasami miałam refleksję, że mogłam wybrać coś większego, bo te krzyżyki to jeden odcinek serialu, ale teraz, kiedy praca zawodowa upomina się o mnie bardzo mocno cieszę się, że to tylko tyle, bo w piątki na spokojnie jestem w stanie zrobić i nie muszę gonić... 

To odsłona ubiegłotygodniowa zabawy. Jak widać koniec haftu a co za tym idzie roku coraz bliżej.


Czytaj dalej...

1924. Słonecznik odsłona 34 i 35

 Znowu podwójna odsłona słonecznika, ale w ubiegłym tygodniu jakoś mi uciekło pokazać. 

Dziś więc odsłona po 35 tygodniach zabawy
Czytaj dalej...

1923. Kolorowy rok - wyzwanie 9

 Pora na kolejne wyzwanie z kolorowego roku. Tym razem nie będzie kolorowo, ale... 


Pierwsze skojarzeniem, które najczęściej przychodzi na myśl o kolorze szarym, to monotonia, brak nadziei i smutek. Okazuje się jednak, że kolor szary nie zawsze nosił nudny klimat per se. Są źródła, które przypisują mi reputację reprezentującą skromność i wyrafinowanie w czasach takich jak Epoka wiktoriańska lub momenty dyskrecji dla postaci arystokratycznych podczas Rewolucji Francuskiej.

Szary to kolor skrywanych emocji. Jako punkt pośredni między czernią i bielą także swojej symbolice staje się pośrednikiem między tym, co obie te barwy wyrażają, czyli wyraża neutralność.

Jasne szarości wiązane są z tym co kobiece, natomiast ciemne, z tym co męskie. Szary kolor na włosach kojarzy się z wiekiem, ale i z mądrością życiową, podkreśla upływ czasu i bliski koniec. Kolor szary to kolor z grupy barw ziemi, w takim odcieniu oglądamy wszechobecne kamienie, to barwa jaskiń i drogi w głąb.
Szarość może emanować bardziej pozytywnymi emocjami i symboliką. Jej związek z wiekiem mówi nam o doświadczeniu, mądrości i trzeźwości. Wywołuje poczucie spokoju. Wiąże się ze zdolnością do refleksji, doceniania różnych punktów widzenia i zachowania bezstronności.

Innym jego znaczeniem jest jednak idea trwałości, powagi i tradycji, a podobieństwo do srebra podnosi poczucie wartości i elegancji. Jest to również kolor związany z nauką i obiektywizmem.

Jaśniejsze odcienie szarości wiążą się ze skromnością i inteligencją, a także z samokontrolą, szacunkiem i spokojem. Sprzyja komunikacji i poszukiwaniu w niej sprawiedliwości.

Kolor szary w ubiorze sprzyja unikaniu nadmiernej uwagi, ale także podkreśleniu rozważności, powagi i elegancji. Jego łatwość łączenia z innymi kolorami, sprawia że jest chętnie wybierany do podkreślenia efektywnych kontrastów.

Szary jako  trochę tajemniczy kolor, charakteryzuje osoby, które nie zbyt bardzo lubią się wyróżniać i raczej są skryte, unikają tłumu, a jeśli już na niego trafiają, wolą wtopić się w tło niż wyróżniać. Raczej nie są towarzyscy. Są to raczej introwertycy, którzy nie lubią na zewnątrz obnosić się ze swoimi uczuciami.

Na wykonanie prac jest miesiąc. Linkujemy do 4 października do północy.

Uwaga - prace mają zawierać kolor szary ale nie srebrny.

You are invited to the Inlinkz link party!

style="text-align: center;">

Czytaj dalej...

1922. Kolorowy rok - podsumowanie wyzwania 8

 W sierpniu w kolorowej zabawie dominował kolor pomarańczowy


Oto prace uczestniczek zabawy 

1. Ag_Agata


2. Ela Kochan


3. Sylwia 


4. Menia


5. Elunia


6. Gosia Zoltek


7. Kress_Ka


8. Anna (Wojcieszek)


9. Basia (Niezabudka)


10. Ewa


11. Anna


12. Lidka 

13. Xgalaktyka

14. Hanulek15. Mariola


No i moja interpretacja


Wieczorem zapraszam na temat kolejnego wyzwania Czytaj dalej...

1921. Heroes and Heroines odsłona 14

 Z małym poślizgiem, bo już we wrześniu udało mi się zrealizować - nawet z nawiązką - plan wakacyjny dotyczący mojego kolosa.
Wczoraj wieczorem na liczniku pojawiło się 21 procent całości. Nie ukrywam, że trochę mi szkoda, że nie udało się w sierpniu, ale końcówka miesiąca to było wykradanie czasu na krzyżyki wśród obowiązków zawodowych. 
Teraz marzy mi się "pyknąć" 100 tysięcy, do czego brakuje niecałe 10 tysięcy, ale o tym, że to  się uda we wrześniu to raczej mogę zapomnieć - kto pracuje w szkole wie, ile jest papierowej roboty na początku roku... Ale kto mi broni pomarzyć...

W każdym razie skończyłam kolejny fragment i teraz moi bohaterowie literaccy prezentują się tak

I skreen z aplikacji - dowód tych 21 procent


Czytaj dalej...

1920. UFOK-owy rok podsumowanie sierpnia

 Dobra, niech się przyzna kto ukradł sierpień???? Był i... poleciał... A z sierpniem skończył się mój urlop i trzeba wrócić do rzeczywistości szkolno - bursowej... Zresztą już końcówka miesiąca w moim kalendarzu hafciarskim pokazuje, że czasu na krzyżyki było mało... 

Ale po kolei bo pora podsumować zmagania z UFOK-ami.Muszę się przyznać, że w kwestii UFOK-ów nie zwojowałam wiele, ponieważ większość miesiąca zajmowałam się moim kolosem bieżącym, czyli Heroes i heroines, gdzie przybyło prawie 17 tysięcy krzyżyków.

Jeśli chodzi o UFOK-i to wróciłam do Peace rose - tutaj też sporo przybyło


No i doszłam do końca rzędu w różach i hortensjach 


Ogólnie wynik sierpniowy, jak dla mnie, rewelacja - 42 136 krzyżyków. 


Ciekawe, jak poszło uczestniczkom zabawy - linkujemy do 5 września do północy 
You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter
Czytaj dalej...

1919. Widoczki

 Na festyn, o którym pisałam przy okazji pokazywania Maryi przygotowałam jeszcze dwa maleństwa - widoczki. Jeden jesienny a drugi letni. 

Oba to bardzo stary wzory z Kramu z robótkami wydawnictwa Kokardka. 
Czytaj dalej...

1918. Kolorowy rok - pomarańczowy

 W sierpniu w kolorowej zabawie zaproponowałam kolor pomarańczowy - chyba idealnie wpisuje się w mapy upałów w Polsce. 

U mnie kartka z kwiatkamiCzytaj dalej...

1917. Choinka 2022 - odsłona 8

 Sierpień zbliża się ku końcowi, pora więc pokazać pracę w zabawie Choinka 2022. 

U mnie oczywiście kartka. Tak jak zwykle wzór francuski. 

Trochę inny papier niż przy pozostałych, ale format kartki, która jest trochę większa od zwykłej pocztówki to zdeterminował, bo papiery, które z reguły wykorzystywałam mają rozmiar 15 na 15 a tutaj potrzebowałam trochę więcej. Czytaj dalej...

1916. Heroes and Heroines odsłona 13

Urlop zdecydowanie sprzyja mojemu hobby. 

Ponownie sięgnęłam po kolosa, czego efektem są kolejne krzyżyki i kolejny fragment. 

W sumie w sierpniu udało mi się zrobić w bohaterach już ponad 12 tysięcy krzyżyków. 

Na liczniku 19,7 procent całości. 

A to chyba jeszcze nie koniec w tym miesiącu, bo mamy jeszcze kilka dni i liczę, że mimo tego, że praca się o mnie upomniała (w końcu pierwszy września zbliża się wielkimi krokami) to do moich upragnionych 20 procent dojdę. 

A tak ma wyglądać gotowy 

Czytaj dalej...

1915. Róże i hortensje - 3

 Wakacje i urlop wykorzystałam także na innego UFOK-a, czyli róże i hortensje. 

Udało mi się dobić do końca rzędu, więc mam już zarys szerokości haftu. 

Wg licznika aplikacji mam 25,5 procent, czyli jedną czwartą całości. Dla przypomnienia tak ma wyglądać gotowy obraz

Czytaj dalej...

1914. Słonecznik odsłona 33

 Tym razem postanowiłam w słoneczniku uzupełnić brakujące tło, więc nie przybyło nic w zielonym kolorze. Przypominam - ten wzór powstaje tak wolno, bo w każdym tygodniu musi powstać określona ilość krzyżyków - wzór trzeba było podzielić na tyle części, ile jest tygodni w roku. 
Czytaj dalej...

1913. Peace Rose - odsłona 7

 Złapałam się za głowę szukając ostatniego posta z tym haftem. Okazało się, że był rok temu. Nie oznacza to, że ten haft leżał - dłubałam go jako przerywnik i parę razy pokazałam w postach z podsumowaniem UFOK-ów. W ostatnim tygodniu stwierdziłam, że muszę się za niego zabrać, tym bardziej, że jak na HAED-a wcale nie jest duży - całość ma "tylko" 163 000 krzyżyków, co w porównaniu z bohaterami, który to haft ma ponad 400 000 krzyżyków to maluch. Licznik aplikacji pokazuje, że mam 22 procent całości. Do końca roku chciałabym dobić choć do 30 procent. Może się uda. 

W tej chwili kanwa (strasznie pomiętolona i brudna - trochę leżała) z tym haftem wygląda takA tak wyglądała przy poprzedniej odsłonie 


A tak ma wyglądać gotowy obrazCzytaj dalej...
krzyżykowe szaleństwo © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka