Cytat


Pasja - podmuch szczęścia pozwalający się uwolnić ze stalowego uścisku szarej, ponurej codzienności.

O mnie

Moje zdjęcie
Hafciarka zołza - na dodatek wredna, bezkompromisowo tępiąca hafciarskie badziewie i wiedząca czego chce.. zakręcona na punkcie krzyżyków od dawien dawna, cierpiąca na hafciarskie ADHD - ciągle ją nosi i nie potrafi usiedzieć przy jednym projekcie dłużej niż tydzień, stawiająca krzyżyki w tempie, którego mistrz Formuły 1 by się nie powstydził - szczególnie w czasie urlopu, podobno to wszystko dzięki turboigle... kiedy ktoś jej nadepnie na odcisk bierze miotłę, na której na co dzień lata, i goni delikwenta, gdzie pieprz rośnie...

1955. Kolorowy rok wyzwanie 12

 Pora na ostatnie wyzwanie kolorowego roku. Kończymy po królewsku bo tym razem wyzwanie będzie dotyczyło koloru 


Kolor złoty ma szczególne znaczenie. Jest to symbol niezniszczalności, wieczności, chwały i bogactwa.

W naszej kulturze kolor złoty ma szczególne znaczenie. Jest kojarzony z czymś rzadkim, trudno dostępnym, pożądanym.

Powszechnie łączono go ze Słońcem, z uwagi na barwę słonecznego światła, i z niebem, dlatego często pozłacano dachy pałaców i świątyń, dawano złote podłoże świętym obrazom.

Poprzez powiązanie z bóstwami i herosami przypisuje się tej barwie takie cechy, jak waleczność i niezniszczalność. Jako jeden z ulubionych kolorów władców złoty kojarzony jest z bogactwem, luksusem, władzą królewską i godnością. To także kolor łączony ze światłem słonecznym (dającym życie), czystością, zaufaniem i pięknem.

Kolor złoty odzwierciedla również ciemną stronę ludzkiej natury. Kojarzone są z nim przede wszystkim wady uwypuklane przez władzę i bogactwo. Zdrada, pokusa, pycha i głupota to negatywne wartości przypisywane tej barwie.

Osoby lubiące kolor złoty są często pełne wzniosłych idei, szlachetni, zrealizowani życiowo i posiadający wysokie morale.

Prace linkujemy do 4 stycznia do północy. 

Przy okazji proszę też o opublikowanie w ostatnim poście zabawy kolaży wszystkich prac razem - tak bym mogła zrobić podsumowanie.

You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter

4 komentarze :

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Pozostawiony ślad odwiedzin jest dla mnie największą satysfakcją z prowadzenia bloga
Komentarze anonimowe oraz obraźliwe nie będą publikowane

krzyżykowe szaleństwo © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka