Cytat


Pasja - podmuch szczęścia pozwalający się uwolnić ze stalowego uścisku szarej, ponurej codzienności.

O mnie

Moje zdjęcie
Hafciarka zołza - na dodatek wredna, bezkompromisowo tępiąca hafciarskie badziewie i wiedząca czego chce.. zakręcona na punkcie krzyżyków od dawien dawna, cierpiąca na hafciarskie ADHD - ciągle ją nosi i nie potrafi usiedzieć przy jednym projekcie dłużej niż tydzień, stawiająca krzyżyki w tempie, którego mistrz Formuły 1 by się nie powstydził - szczególnie w czasie urlopu, podobno to wszystko dzięki turboigle... kiedy ktoś jej nadepnie na odcisk bierze miotłę, na której na co dzień lata, i goni delikwenta, gdzie pieprz rośnie...

1933. Kolorowy rok - wyzwanie 10

Pora na kolejne wyzwanie w naszej kolorowej zabawie. Tym razem proponuję kolor

 


Dla starszego pokolenia pewnie ten kolor kojarzy się z PRL-em, bo wtedy dominował w przestrzeni publicznej - w biurach, domach, hotelach... Jako kolor uznany za niebrudzący był barwą boazerii, podłóg, kanap i foteli. Kojarzył się z z brzydotą, zwyczajnością, brudem, głupotą i antypatią. Jednocześnie w dekorowaniu wnętrz wywoływał poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Jako podstawowa barwa ziemi kojarzy się bowiem ze stabilizacją, praktycznością i stałością, ale także pospolitością i przeciętnością.

Z drugiej zaś strony przypisywany jest niewrażliwości, zniechęceniu, nudzie i depresji.

Kolor brązowy kojarzony jest również z biedą. Przez wieki używany był przez ludzi o niskim statusie społecznym - chłopów, służbę i żebraków, gdyż nosili oni ubiory niebawione, tkane z surowego lnu i konopii.

Obecnie uważany jest za kolor neutralny.

Kolor brązowy uwielbiany jest przez marketing sprzedażowy. Właściwie dobrany odcień opakowania produktu, bliski barwom gorzkiej czy mlecznej czekolady przywołuje niezwykle apetyczne skojarzenia.

Osoby preferujące go, postrzegane są jako praktyczne, wewnętrznie uporządkowane i pomocne. Kolor brązowy jest często ulubionym kolorem ludzi uczciwych, niezawodnych, solidnych i pozbawionych wyrafinowania. Osoby lubiące ten kolor lubią przywracać porządek i promieniują wewnętrznym poczuciem bezpieczeństwa, a uczciwość to ich wielka zaleta, w dodatku nie udają i unikają przesady.

Ludzie związani z tym kolorem doskonale dodają otuchy innym i wspierają w sensie pozytywnym dając przy tym stabilność życiową, ciepło rodzinne i wytrwałość. Wadą natomiast tego koloru jest fakt, że ludzie lubiący brąz są pozbawieni poczucia humoru.

Ciekawa jestem prac uczestniczek. Linkujemy do 4 listopada do północyYou are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter

3 komentarze :

 1. Dla mnie to będzie ciezki temat - w głowie pustka!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeden z kolorów jesieni...więc ogromnie się cieszę bo uwielbiam tą porę roku:)
  Dziękuję Kasiu za super twórczą zabawę.
  Pozdrawiam ciepło.
  K.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Pozostawiony ślad odwiedzin jest dla mnie największą satysfakcją z prowadzenia bloga
Komentarze anonimowe oraz obraźliwe nie będą publikowane

krzyżykowe szaleństwo © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka