Cytat


Pasja - podmuch szczęścia pozwalający się uwolnić ze stalowego uścisku szarej, ponurej codzienności.

O mnie

Moje zdjęcie
Hafciarka zołza - na dodatek wredna, bezkompromisowo tępiąca hafciarskie badziewie i wiedząca czego chce.. zakręcona na punkcie krzyżyków od dawien dawna, cierpiąca na hafciarskie ADHD - ciągle ją nosi i nie potrafi usiedzieć przy jednym projekcie dłużej niż tydzień, stawiająca krzyżyki w tempie, którego mistrz Formuły 1 by się nie powstydził - szczególnie w czasie urlopu, podobno to wszystko dzięki turboigle... kiedy ktoś jej nadepnie na odcisk bierze miotłę, na której na co dzień lata, i goni delikwenta, gdzie pieprz rośnie...

1908. Kolorowy rok - wyzwanie 8

Pora na kolejne kolorowe wyzwanie. Tym razem będzie to


 

Kolor pomarańczowy, podobnie jak żółty, jest niezwykle energetyczny i optymistyczny. Jest to mieszanka czerwonego z żółtym.

Od czasów starożytnych – na długo zanim nazwano go pomarańczowym – ten kolor miał silny wpływ. w kierunku złocistożółto-pomarańczowego lub ognistego czerwono-pomarańczowego, ten kolor jest również uwielbiany przez artystów w całej historii. Van Gogh i Toulouse-Lautrec to tylko dwaj artyści, którzy faworyzowali zakres na ich obrazach.

Kolor pomarańczowy ma długą historię sięgającą stuleci. Starożytni Egipcjanie w swoich malowidłach grobowych używali żółto-pomarańczowego odcienia wykonanego z prawdziwego minerału

Nazwa tego koloru wywodzi się od owocu pomarańczy, stąd kolor pomarańczowy lub orange. Skojarzenie barwy pomarańczowej z owocami cytrusowymi symbolicznie odwołuje się do wszystkiego co egzotyczne, inspirujące i ekscytujące. To kolor, który sugeruje odwagę w czynach, niezależność i skłonność do podejmowania ryzyka. Niesie w sobie entuzjazm i niezmąconą niczym energię.

Kolor pomarańczowy w Chinach odbierany jest jako ten, który mieści się pomiędzy barwą żółtą, odzwierciedlającą doskonałość, a barwą czerwoną, która symbolizuje szczęście. Jednocześnie utożsamiany jest z przemianą, również duchową. Kolor żółty i czerwony stanowią swoje przeciwieństwo, łączy je barwa pomarańczowa, korzystająca z najlepszych cech obu. W buddyzmie kolor pomarańczowy pełni szczególną rolę, to kolor oświecenia i doskonałości w najczystszym wymiarze. Buddyjscy mnisi nurtu therawady noszą pomarańczowe szaty, często uzupełnione czerwoną, ognistą tkaniną.

Barwa pomarańczy uznawana jest za barwę dla ludzi młodych. Kojarzy się też z zabawą. Jest kolorem śmiałym, wzbudzającym kontrowersje. Jeśli ma dużo żółtych tonów, może przywodzić na myśl luksus i bogactwo.

Człowiek który lubi kolor pomarańczowy bardzo ceni sobie porządek i nie znosi nieładu ani w domu , ani w miejscu pracy. Nieład u takiej osoby może czasem doprowadzić do depresji. Natomiast jeśli się na czymś skupi, to bywa zazwyczaj konsekwentny i bezpośredni w dążeniu do osiągnięcia celu.

Przypominam, że na wykonanie prac mamy miesiąc. Linkowanie jest aktywne do 4 września do północy. W pracy musi znaleźć się obowiązkowo element haftu krzyżykowego. 


You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter

4 komentarze :

 1. Już mam pomysł. Lecę szukać wzorku 🤩

  OdpowiedzUsuń
 2. Robi się coraz trudniej, ale to w końcu wyzwanie :) Trzeba pogłówkować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie kolor pomarańczowy to również wyzwanie 🤭

   Usuń
 3. Super wyzwanie!
  Pomarańczowy bardzo lubię więc z radością wyszyję coś w tym kolorze :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze.
Pozostawiony ślad odwiedzin jest dla mnie największą satysfakcją z prowadzenia bloga
Komentarze anonimowe oraz obraźliwe nie będą publikowane

krzyżykowe szaleństwo © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka